Ronde.ro

Ce înseamnă când visezi o crimă? Interpretarea visului în care visezi o cri...

Luni, 14.mart..2016 18:34 Dictionar de vise Lasă un răspuns 1 vizualizari

Ce reprezintă crima în vis?

Crima este o acţiune care relevă numeroase interpretări atât la nivel simbolic, cât şi psihologic. O crimă reprezintă o eliberare de energii negative, o acţiune a unui om cu mintea şi spiritul tulburat. Pe lângă faptul că este considerată un păcat de neiertat atât din punct de vedere religios, moral dar şi social. Atunci când visezi o crimă este semn că în viaţa reală ai parte de evenimente care îţi tulbută conştiinţa din mai multe puncte de vedere. Este posibil să fi asistat la nişte întâmplări care te-au marcat teribil de mult şi acum ele se reflectă la nivelul subconştientului sub forma unei crime.

Ce inseamna cand visezi o crima Intepretarea visului in care apare o crima 2

Ce înseamnă când visezi  un criminal?

Deseori visele în care apare un criminal încearcă să te avertizeze cu privire la influenţa pe care cineva din anturajul tău o are asupra ta. Acest simbol reflectă faptul că un prieten sau o rudă apropiată încearcă să-ţi facă mai mult rău decât bine şi visele în care apare un criminal sunt menite să-ţi semnaleze care este sursa negativităţii în viaţa ta. Este posibil să-ţi meargă rău şi să nu ştii de ce exact, sau să te simţi brusc slăbit în preajma anumitor persoane care nu-ţi transmit nişte energii pozitive.

De asemenea, criminalul din visul tău te poate preveni cu privire la un eveniment important care urmează să aibă loc în viaţa ta şi asupra căruia trebuie să fii foarte precaut. Este posibil să ai parte de nişte veşti sau întâmplări asupra cărora este mai bine să fii în cunoşţintă de cauză şi mai ales să fii vigilent cu gândurile şi stările tale.

Semnificaţiie visului în care apare un criminal:

  • Avertizare asupra unei persoane influente din viaţa ta
  • Trebuie să fii precaut şi vigilent cu privire la un eveniment care ar putea avea loc
  • Stări negative
  • Ghinioane, veşti rele

Ce înseamnă când visezi că asişti la o crimă?

Dacă visezi că asişti la crimă este semn că te simţi neputincios în viaţa de zi cu zi şi că pesemne vezi multe nedreptăţi şi neregularităţi aplicate celor din jurul tău, dar nu ai puterea de a schimba ceva. Te simţi legat de mâini şi de picioare în faţa necazurilor care li se întâmplă celorlalţi şi îţi reprimi de fiecare dată frustrările.

Dacă pe de altă parte visezi că iei parte la crima respectivă este semn că te consideri vinovat pentru ceea ce i se întâmplă cuiva din anturajul tău sau pentru evenimentele de care a avut parte. Este posibil să fi făcut rău unei persoane chiar fără să vrei dar acum te consideri vinovat pentru efectele acţiunilor tale. Există şansa să te cerţi cu cineva din familie sau dintre prieteni şi să aveţi parte de dispute pe care le veţi depăşi cu greu.

Semnificaţiile visului în care asişti la o crimă:

  • Te simţi neputincios cu privire la nedreptăţile care se întâmplă în lume
  • Sentimente reprimate
  • Stări negative
  • Viceversa, te simţi vinovat pentru ceea ce i se întâmplă cuiva din anturajul tău
  • Certuri în familie

Ce inseamna cand visezi o crima Intepretarea visului in care apare o crima 3Dacă visezi că ai o crimă pe conştiinţă deşi nu ai săvârşit-o niciodată este semn că ai multe griji pe cap şi că te simţi apăsat de toate problemele care intervin în viaţa ta de zi cu zi.

Dacă visezi o crimă înfăptuită de altcineva  este semn că vei avea parte de victorie, îţi vei atinge ţelurile şi vei face tot posibilul să obţii ceea ce îţi doreşti.

Dacă în visul tău omori pe cineva apropiat, o rudă sau un prieten este semn că eşti nemulţumit de modul în care se desfăşoară relaţiile inter-personale din viaţa ta şi mai ales eşti nefericit cu poziţia pe care o deţii în familie. Te simţi frustrat pentru faptul că ceilalţi nu te respectă aşa cum ţi-ai dori tu şi îţi verşi astfel furia.


8 comentarii

  • Adumitroaie Denisa Georgiana says:

    Foarte frumos…..dar eu am avut un astfel de vis:Am visat că eram într-o școală și era un băiat de care îmi plăcea la geam afara cu bunica lui și gen la câțiva metri de perete era un gard și după gardul ăla era un criminal și eu l-am văzut și gen băteam în geam să-i spun lui băiatul ăla sa intre înăuntru și nu se uita așa că am deschis geamul și i-am spus și l-am arătat și ma văzut criminalul și la omorât pe băiatul ăla și a intrat să mă omoare și pe mine și erau niște farfurii pe acolo și le-am luat și am aruncat în el……
    Și încerc să-mi dau seama dar nu reușesc.

  • Anonim says:

    Bună. Am visat ca eu și prietena cea mai bună eram urmărite o altă față, nu o puteam recunoaște. Brusc fata ne-a urmărit pana în biserică, a întrat și noi am ieșit în curtea acesteia. A venit după noi și a ucis-o pe colega mea, iar mai apoi m-am trezit. Credeți că prietena mea cea mai buna ma înjunghie pe la spate, sau ca o sa ne certam curând?

  • Alexandru Marin says:

    Am visat ca era noapte,mergeam pe strada si cineva scotea oameni spanzurati dintr-un bloc…..batrani tineri copii….un doctor ii omora in cabinet…..apoi in acelas cis in alt loc la fel…..cineva omora oameni multi….

  • Elena says:

    Buna. Am avut acelasi vis de câteva ori , am visat un vecin apropiat familiei mele , care intr-o zi era băut , bunicul si sotia lui stăteau cu el pe o scară, el vomita, eu eram impreuna cu tatăl meu si bunica mea in camera , iar mama nu era acolo. Tata s-a dus la el sa vada cum se simte , iar el s-a ridicat de jos , a început să dea în tata până in fata geamului meu si l-a omorât acolo, si se tot uita la mine el , a urmat sotia lui, iar el tot ma privea , si bunicul meu, după aceea voia să vină după mine si incercam sa închid usile sa pot suna la poliție , nu reușeam să închid usile cu cheile , am reusit decât o usa ,stau intr-o camera cu două iesiri, iar cealaltă nu reușeam , iar dintr-o dată m-am trezit. Ce inseamna asta ?

  • Alexandra says:

    Buna din pacate am visat un lucru foarte ciudat si m am trezit foarte lrost dispusa mar interesa sa aflu semnificatia acestui vis .
    Am visat ca eram in casa cu frati mei si bebelusul meu cand un criminal a intrat in casa si sa ascuns in bae eu stiam ca este acolo si ca vrea sa le faca rau la 2 frati cei mici si ca voia sa ii sugrume cu o franghie am fugit repede jos sa l iau pe tata si in drum spre casa am vazut acelasi barbat razand plecand de lamga blocul in care stam noi atunci mi am dat seama ca trebuia sa raman in casa si am fugit cat am putut de tare cand am ajuns sus copii erau in bae cu un prieten deal lui tata ii spala dupa m am trezit si sunt foarte nelinistita se poate sa aflu semnificatia acestui vis va rog

  • Ionutz says:

    Eu sunt foarte bulversat
    Am visat ca locuiam undeva departe in prima faza era ceva loc inchis gen puscarie si am inceput sa comit crime, ori prin înjunghiat ori prin decapitat si le ascundeam într-un fel de subsol, după aceea locul acela inchis devenise ca o casă si am inceput sa omor si mai mult fara motiv doar ca o făceam pentru a placă dupa aceea, dar totodată eram speriat sa nu fie găsite cadavrele, un vis foarte foarte ciudat.

  • Claudia says:

    Da..am înțeles,..Și eu am visat că eram cu familia mea într-un loc,un loc mare cu geamuri colorate..,eu tocmai mă treziseră-m din comă,dintr-o dată un criminal veniseră și vroia să ne împuște pe toți,El mi-a înpușcat toată familia doar pe mine ma lăsat în viată pentru că m-am pus în genunchi în fată lui.. după ce mi-a împușcat familia m-am uitat pe whatsupp la mama mea,care ea fugiseră,dar am auzit încă un glonț care o omorâseră,după ce m-am uitat am văzut asta : „Activ/ă 2021” ,și dintr-o dată visul s-a oprit…

  • Gheorghe says:

    Eu am visat că tăiam cu țerculearca oameni la care ei tot asta făceau veneau spre mine tot să mă taie ca într-un film horror mă dăduse în niște călduri și m-am trezit și fata avea temperatură aproape 38°C a răcit dar poate avea și asta un efect

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Aboneaza-te prin email!

Aboneaza-te si vei primi direct pe email cele mai noi articole!